نقد کردن ارزهای دیجیتال

نقد کردن ارزهای دیجیتال

خرید ارز فروش ارز

یکی از دغدغه های افراد مبتدی در حوزه رمز ارزها، فروش و یا تبدیل رمزارز خود به سایر ارزهای دیجیتال می باشد. بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، بازاری پرنوسان دارند؛ به همین دلیل معامله گران برای مصون ماندن از این نوسانات، دارایی های خود را به پول نقد ، ارزهای باثبات و یا ارزهای مجازی تبدیل می کنند.

ارزهای باثبات یا استیبل کوین(Stable-Coin):


ارزهای باثبات دسته ای از ارزهای دیجیتال هستند که توسط دلار و یا دیگر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند، به همین جهت ارزش خود را در طول زمان حفظ کرده و معمولا دارای نوسان بسیار ناچیزی می باشند.

تتر(USDT)، محبوب¬ترین ارز باثبات است که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود و به عنوان واسطه‌ای بین پول نقد و ارزهای دیجیتال محسوب می شود. به ازای هر 1واحد تتر، مبلغ 1 دلار در بانک های ذخیره، نگهداری می شود. به همین دلیل بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران فعال در بازار رمزارزها، دارایی های خود را به صورت تتر نگهداری می کنند و جهت معامله مقدار ارز موردنیاز خود را از تتر به رمز ارز مورد نظر تبدیل می کنند. اغلب صرافی های معتبر آنلاین نیز از خرید و فروش تتر پشتیبانی می کنند. در این صرافی ها فرآیند تبدیل تتر به ارزدیجیتال مورد نظر و بالعکس به صورت خودکار و درمدت زمان بسیار کوتاهی انجام میشود.

تبدیل ارزهای رمزنگاری شده به ارزهای مجازی:


وب مانی و پرفکت مانی، دو شرکت فعال و معتبر در حوزه پرداخت الکترونیک می باشند. این دو شرکت به علت متمرکز بودن خدمات متنوعی را ارائه می کنند، اما به منظور استفاده از این خدمات، کاربر می بایست هویت خود را تایید کند. پس از انجام احراز هویت، کاربران می توانند به صورت بین المللی اقدام به نقل و انتقال دارایی های خود کنند.

وب مانی مجوزهایی تحت عنوان پاسپورت برای کاربران به منظور اهداف مختلف صادر می کند، که هرکدام خصوصیات و روش احراز هویت مخصوص به خود را دارند. با استفاده از پرفکت مانی نیز کاربران می توانند دارایی های خود را با خیال راحت ذخیره و یا به پول نقد تبدیل کنند.

فروش و یا تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد:


بسیاری از سرمایه گذاران محافظه کار جهت امنیت بیشتر، ترجیح می دهند که پس از انجام معامله، ارزدیجیتال خود را به پول نقد تبدیل کنند. برای تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد و بالعکس نیز راه های متعددی وجود دارد که به نوع ارز دیجیتال مربوطه بستگی دارد.

بیت کوین، تتر و اتریوم از جمله ارزهای دیجیتال پرطرفدار و معتبر هستند که اکثر صرافی ها از خرید و فروش آنها پشتیبانی می کنند. اما با وجود 5000 آلت کوین مختلف، ممکن است صرافی مربوطه از آلت کوین مورد نظر پشتیبانی نکند؛ به همین دلیل سرمایه گذاران ترجیح میدهند که دارایی های خود را با یکی از رمز ارزهای محبوب مبادله و سپس نسبت به نقد کردن آنها اقدام کنند.

صرافی های آنلاین متمرکز از سرعت بیشتری جهت خرید و یا فروش برخوردارند و امنیت دارایی ها را نیز بهتر تامین می کنند، اما دارای کارمزد بیشتری نسبت به صرافی های غیرمتمرکز هستند. بسیاری از وبسایت های خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران از سرویس واریز و برداشت ریالی پشتیبانی می کنند. با استفاده از این سرویس ها می توان در مدت زمان کوتاهی با استفاده از کارت های بانکی ارزدیجیتال مورد نظر را به ريال و بالعکس تبدیل کرد.

در صرافی های غیرمتمرکز مقدار کارمزد کمتر است اما کاربر می بایست زمان بیشتری را صرف پیدا کردن خریدار و یا فروشنده کند، که این مسئله باعث به خطر افتادن امنیت دارایی ها می شود.

وبسایت والی پی، خدمات متنوعی را در جهت خرید، فروش و تبدیل ارزهای دیجیتال ارائه نموده است. با استفاده از این خدمات می توانید در مدت زمانی کوتاه و در تمامی ساعات شبانه روز، ارز دیجیتال خود را به ريال، تومان و سایر رمز ارزها و ارزهای مجازی تبدیل کنید؛ همچنین وبسایت والی پی با استفاده از ایمن ترین و بروزترین امکانات، امنیت کاربران و دارایی‌هایشان را تضمین می نماید. همچنین در صورت ارتباط با بخش پشتیبانی می توانید از کلیه ویژگی ها و امکانات ارائه شده اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس نسبت به نقد و یا انتقال دارایی ها اقدام کرد.