خرید و فروش آلت کوین

bit

آلت‌کوین(Altcoin) چیست:


به تمامی ارزهای دیجیتالی که بعد از بیت‌کوین معرفی و توزیع شدند،آلت‌کوین میگویند. کلمه آلت‌کوین از دو کلمه آلترناتیو(Alternative) به معنی ((جایگزین)) و کوین(coin) به معنی ((سکه)) تشکیل شده است؛ که به تمامی ارزهای دیجیتال بجز بیت‌کوین اطلاق میشود.

تفاوت آلت‌کوین با بیت‌کوین:


به صورت کلی هیچ تفاوتی بین ماهیت آلت کوین ها و بیت کوین وجود ندارد. بیت کوین و تمامی آلت کوین ها همگی زیر مجموعه ارزهای دیجیتال هستند.از آنجایی که بیتکوین دارای شهرت،محبوبیت و برتری بیشتری نسیت به سایر رمز ارزها میباشد ، به تمامی ارزهای دیجیتال بجز بیت کوین آلت کوین میگویند.

پرطرفدارترین آلت‌کوین‌ها:


چند عدد از معروف‌ترین آلت‌کوین‌ها(بر اساس ارزش آنها در بازار) عبارتند از:

اتریوم(Ethereum)، ریپل(ripple)،تتر(altcoin)،بیت‌کوین‌کش(bitcoin cash) و لایت کوین(Litecoin)

چه آلت‌کوینی بهتر است:


از آنجایی که بیشتر از 5000 آلت‌کوین وجود دارد،غیرممکن است که بتوان در همه آنها جست و جو و کاوش کرد،اما فهمیدن و آزمایش کردن 6 عدد از جایگزین‌های بیت‌کوین که شامل اتریوم(Ethereum)،لایت‌کوین(Litecoin)،ریپل(XRP) و بیت‌کوین‌کش(Bitcoin cash) خالی از لطف نیست.

اتریوم(Ethereum):


اتریوم یک شبکه عمومی نظیر به نظیر(peer-to-peer) است و رمزارز مخصوص به خود را دارد که اتر(Ether) نامیده میشود. بزرگترین تفاوت اتریوم با بیت‌کوین این است که، در حالی که هدف بیت‌کوین جهانی شدن و جایگزین شدن با پول‌های مرسوم است،اتریوم یک شبکه جهانی است که از قراردادهای هوشمند (قراردادهای دیجیتالی هستند که زمانی که شرایط مهیا شود به طور اتوماتیک اجرا میشوند) و برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی میکند. در سال 2016 احساسات هیجانی حول محور اتریوم شکل گرفت و مردم پیشبینی کردند که حتی ممکن است، اتریوم از بیت‌کوین پیشی بگیرد و پرطرفدارترین و با ارزش ترین دارایی رمزنگاری شده شود. از آن موقع قیمت اتریوم کاهش قابل ملاحظه‌ای در برابر بیت‌کوین پیدا کرد اما هنوز نقش خود را به عنوان پرطرفدارترین ارز جایگزین(Altcoin) حفظ کرده است.


لایت‌کوین(Litecoin):


لایت‌کوین با هدف ایجاد یک سیستم دیجیتال پرداخت بین‌المللی در سال 2011 راه‌اندازی شد. لایت‌کوین بسیار شبیه به بقیه سیستم‌های پرداخت آنلاین(مانند پی‌پال و پرداخت بانکی)است که کاربران می توانند آن را مانند سیستم های مرسوم برای یکدیگر انتقال دهند. گذشته از تفاوت‌های فاحش با بیت‌کوین،لایت‌کوین جایگزینی ارزان‌تر و سریع‌تر است(در حقیقت پردازش پرداخت‌ها 4برابر سریع‌تر است) هدف لایت‌کوین پردازش یک بلاک(block)، در هر دو و نیم دقیقه است(این مقدار برای بیت‌کوین هر 10 دقیقه است). هزینه پردازش هر تراکنش با هر سایز و اندازه‌ای فقط یک‌هزارم ،یک لایت کوین است(در مقایسه با پی‌پال که هزینه هر تراکنش 3%است). به راحتی می توان دید که چرا لایت‌کوین را به عنوان یک انتخاب برای تراکنش‌های روزمره قبول دارند.


ریپل(XRP):


برخلاف همکاری معمول با کمپانی‌های آمریکایی،ریپل(XRP) یک ارز دیجیتالی مستقل به شمار میاید. ریپل توسط هیچ فرد یا نهادی کنترل نمیشود. ریپل به صورت متن‌باز(open-source)است که نقطه قوت آن قابلیت ارزانتر بودن،سریع بودن تراکنشهای بین‌المللی است. ریپل دارای بلاک‌چین اختصاصی دارد، همچنین تراکنش‌ها در مدت زمان کوتاه 5-3 ثانیه پردازش میشوند. ریپل به عنوان پلی برای اتصال به ارزهای مختلف و خرید و فروش آنها ایفای نقش میکند


بیت‌کوین‌کش(Bitcoin cash):


به زبان ساده،بیت‌کوین‌کش(BCH) از زیر شاخه‌های رمزارز بیت‌کوین است. بیت‌کوین‌کش ارزی شبیه به بیت‌کوین نیست و بلاک‌چین مخصوص به خود را دارد اما ویژگی‌های مشترکی هم دارند. اصلی‌ترین تفاوت این دو در این است که بیت‌کوین‌کش میل به پیشرفت بیت‌کوین به عنوان یک وسیله مبادله دارد تا یک وسیله سرمایه‌گذاری. بیت‌کوین‌کش به منظور تسهیل کردن ،سرعت بخشیدن و ارزان‌تر کردن تراکنش های روزانه ساخته شده و هدفش این است که به یک سیستم فراگیر جهانی تبدیل شود که میتواند با غول‌های مانند پی‌پال و ویزا رقابت کند. سیستمهای پرداخت بین‌المللی بوسیله بانک‌های سنتی میتواند بسیار کند و هزینه‌بر باشد؛ در بسیاری از موارد قرار دادن پول فیزیکی در هواپیما و تحویل آن به دریافت کننده بسیار راحت‌تر از تراکنش بانکی تمام میشود. بیت‌کوین‌کش یک بستر امن ،سریع و ارزان برای تراکنش‌های بین‌المللی فراهم کرده است.

از کجا شروع کنیم:


با توجه به رشد روز افزون آلت‌کوین‌ها ،بهتر است که علاوه بر بیت‌کوین بقیه ارزهای جایگزین را نیز مدنظر قرار دهیم. اگر دنبال پرداخت روزانه و سریع هستید،لایت‌کوین بهترین انتخاب برای شماست؛اما اگر با برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند سروکار دارید،اتریوم جایگزین بهتری خواهد بود. در نهایت تفاوت های موجود در انواع مختلف آلت‌کوین‌ها به کاربران امکان می دهد که چگونه بهترین هزینه را صرف و پس انداز کنند. اگرچه ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد ، اما یک تحقیق کوچک تا حد زیادی به شما کمک می کند تا بهترین آلت‌کوین‌ها را برای خود پیدا کنید.


چطور آلت‌کوین بخریم؟


  • در وب سایت والی پی ثبت نام و احراز هویت کنید
  • درخصوص مناسب ترین آلت کوین تحقیق کنید
  • از منوی خرید و فروش، ارز مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به خرید یا فروش آن اقدام کنید

با استفاده از وبسایت والی پی میتوانید سفارشات خود را در کوتاه ترین زمان با پایین ترین کارمزد ثبت کنید، سفارشات شما به صورت خودکار با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین پروتکل های امنیتی، با سرعت بالایی،بررسی و پردازش می شود. همچنین کارشناسان والی پی نیز در تمام مراحل به صورت شبانه روزی در کنار شما خواهند بود تا باعث سهولت فرآیند خرید و یا فروشتان شوند.


آموزش خرید و فروش آلت کوین از سایت والی پی

آیا قصد خرید ارز دیگری را دارید ؟

برای شروع آماده اید ؟

همین الان در سامانه والی پی شروع به خرید و فروش کنید

ساخت حساب