فیشینگ چیست؟ فیشینگ در دنیای ارزدیجیتال | کد ضد فیشینگ چیست؟

فیشینگ در دنیای ارز دیجیتال
Rate this post

فیشینگ یا سرقت اطلاعات نوعی کلاهبرداری محسوب میشود که در آن کلاهبردار یا فیشر سعی دارد با فریب دادن افراد اطلاعات حساسی مثل رمزهای عبور، اطلاعات کارت بانکی و… را بدست آورد.

اگر بخواهیم به طور کلی چگونگی جلوگیری از اینگونه کلاهبرداری ها را توضیح دهیم در یک جمله باید گفت به هر سایت و هر پیامی اعتماد نکنید، چون خطر Phishing شما را تهدید می‌کند.

در ادامه قصد داریم شما را با مفهوم فیشینگ در دنیای ارز دیجیتال و راه های جلوگیری از آن آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

فیشینگ در دنیال ارز دیجیتال

فیشینگ یک نوع حمله سایبری است که در آن فیشر یا هکر سعی می‌کند در نقش فرد دیگری (مثلا یک کسب‌وکار) ظاهر شود و از این طریق به اطلاعات شخصی شما دست پیدا کند. این روش بسیار رایج است پس بسیار لازم است که درباره آن اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

راه های جلوگیری از Pjishing

راه های جلوگیری از حملات فیشینگ

یکی از رایج ترین روشهایی که می توان از آن برای جلوگیری از مورد فیشینگ قرار گرفتن استفاده کرد این است که هنگام ورود به برخی از سایت های مهم مثل بایننس و غیره، به جای تایپ آدرس سایت، صفحه ورود را بوکمارک کرده و هر بار برای ورود از صفحه بوکمارک شده وارد سایت مورد نظر شویم. این کار از ورود اشتباهی شما به سایت های فیشینگ جلوگیری میکند.

ارسال ایمیل‌های گول زننده هم یکی از آن روشهایی است که خیلی برای حملات Phishing استفاده میشود. بنابراین به هر ایمیلی اعتماد نکنید.

وقتی وارد سایت های مهمی میشود که از شما اطلاعات حساب یا اطلاعات عبور شما را درخواست میکند حتما به URL یا آدرسی که در آدرس بار قسمت بالای صفحه است دقت کنید.

گاهی اوقات با تغییر جزئی در این آدرس ها کاربر متوجه تقلبی بودن آن نمیشود و اطلاعات خود را در اختیار سایت فیشینگ میگذارد بدون آنکه بداند.

همچنین به آدرس سایت ها توجه کنید و به لینک‌هایی که با HTTP شروع می‌شوند وارد نشوید و حتما دقت کنید که آدرس ها با HTTPS شروع شوند.

برای صرافی بایننس کدهای ضد فیشینگ (Anti-Phishing Code)تنظیم کنید.

شاید بدترین بد افزاری که میتواند امنیت حساب های شما را تحت شعاع قرار دهد ویروسهای تروجان باشد.

تروجان بعد از اجرا شدن در سیستم قربانی می‌تواند ورودی‌های کاربر به خصوص در کیبورد را برای هکر ارسال کند. بدافزار ها به عنوان افزونه مرورگر نیز ظاهر میشوند.

کد ضد فیشینگ چیست؟

کد ضد فیشینگ چیست؟

کد ضد فیشینگ (Anti-Phishing Code) یک کد منحصربفرد است که در تمام ایمیل‌های ارسال شده از سوی بایننس این کد وجود دارد. وقتی این مشخصه فعال باشد متوجه خواهید شد که ایمیل دریافتی از وب‌سایت اصلی برای شما ارسال شده است.

در واقع کد ضدفیشینگ یکی از امکانات امنیتی ارائه شده در بایننس است که باعث میشود یک لایه امنیتی به حساب کاربر اضافه شود.

وقتی کد ضد فیشینگ را فعال کنید، این کد در همه ایمیل‌های واقعی که از طرف بایننس برای شما ارسال می‌شوند درج می‌شود. این کد به شما کمک می‌کند تا ایمیل‌های واقعی را از ایمیل‌های فیشینگ تفکیک کنید و از حملات فیشینگ پیشگیری کنید.

Rate this post