کیف پول اتمیک والت (Atomic Wallet)

اتیمک والت چیست؟
Rate this post

کیف پول اتمیک یا Atomic Wallet از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین کیف پول‌های رمز ارز در دنیای ارز دیجیتال است. اتمیک ترکیبی از کارایی و سادگی است. این کیف پول طیف وسیعی از ویژگی‌های کاربردی را در دسترس کاربران خود قرار داده است.

کیف پول اتمیک با بلاک چین کوین‌هایی که در آن ذخیره می‌شود در ارتباط است. مثلا اگر کاربر بخواهد یک تراکنش را پیگیری کند، با وارد کردن کد آن تراکنش، اتمیک اطلاعات مربوط به همان تراکنش را از بلاک چین دانلود می‌کندو به کاربر نشان می‌دهد، پس به ذخیره چنین اطلاعات حساسی روی کامپیوتر کاربر نیازی نیست.

برای اینکه کاربران بتوانند از قابلیت های این کیف پول بهره‌مند شوند باید از توکنِ «Atomic Wallet Coin» استفاده کنند.

استفاده از این توکن، کار با Atomic Swap را آسان‌تر میکند. همچنین کاربران میتوانند با پرداخت این توکن، توکن خود را در اتمیک والت ثبت کنند.

این کیف پول به گونه‌ای طراحی شده است که هر کاربر با هر سطحی از آشنایی با ارزهای دیجیتال بتواند از آن استفاده کند.

از جمله ویژگی‌های اتمیک، امکان اضافه کردن تمام توکن‌های ERC-20 اتریوم به کیف پول توسط کاربر می‌باشد، و همچنین امکان مبادله نظیر به نظیر یا همتا به همتا در کیف پول با استفاده از یک دفتر ثبت اطلاعات توزیع شده اشاره کرد.

به طور کلی برای استفاده از این کیف پول نیاز به پرداخت هیچ مبلغی نیست و رایگان است. اما برای اینکه بتوان از برخی از امکانات آن استفاده کرد باید کارمزدی پرداخت شود. در این کیف پول می‌توان مستقیماً با کردیت کارد ارز دیجیتال خرید، اما برای این کار باید مبلغ قابل توجه ۷ درصد هزینه کمیسیون و ۱۰ دلار کارمزد پرداخت کرد.

امنیت در اتمیک والت

امنیت در اتیمک والت به چه صورت است؟

یکی از ویژگی های اتمیک والت امنیت آن است، این کیف پول از لحاظ تئوری قابل هک نیست وتا زمانی که از خود کاربر اشتباهی سر نزند امن است.

کد های اتمیک والت منبع‌باز است، که این احتمال آسیب‌پذیری و باگ‌های پنهان در برنامه به شدت کاهش یابد. همچنین اطلاعات مهمی چون رمز کیف پول فقط روی دستگاه کاربر و به صورت رمزگذاری شده ذخیره می‌شود.

به طور کلی اگر کیف پول شما روی کامپیوتری باشد که ویروس یا بد افزاری روی آن نصب شده باشد یا به وای فای ناامن متصل شده باشد امکان به خطر افتادن کیف پول و دارایی های موجود در کیف پول وجود دارد. در اینصورت هنگام کار با اینترنت باید به میزانی از ریسک های موجود توجه کرد.

برای کاهش ریسک های اتمیک والت، ادغام کردن کیف پول اتمیک با یک کیف پول سخت‌افزاری می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

در اتمیک کاربر می‌تواند برای بازیابی کیف پول و دارایی‌های موجود در آن، از ۱۲ رشته کلمه استفاده کند که کیف پول در اختیار او گذاشته است. این کلمات باید روی کاغذ نوشته شده و به خوبی از آن‌ها محافظت شود.

بنا بر ادعای تیم توسعه دهنده اتمیک، این کیف پول بر مبنای سه اصل امنیت، ناشناس‌بودن و غیرمتمرکزسازی ایجاد شده و توسعه یافته است.

نسخه‌های اندروید، iOS، ویندور و لینوکس این کیف پول در حال حاظر موجود است و در دسترس کاربران قرار دارد. از این کیف پول می‌توان به صورت رایگان استفاده کرد و همچنین رابط کاربری ساده‌ و کاربرپسندی دارد.

کوین های پشتیبانی شده در کیف پول اتمیک

مهم ترین ارزهای پشتیبانی شده:

به طور کلی کیف پول اتمیک از بیشتر از ۵۰۰ کوین و توکن مختلف پشتیبانی می‌کند. که از این میان می‌توان به ارز های معروف گفته شده بالا اشاره کرد. اتمیک از تمام توکن‌هایی که بر بستر ERC-20 اتریوم هستند هم پشتیبانی می‌کند.

ویژگی های اتمیک والت

اتمیک سواپ چیست؟

Atomic Swaps از ویژگی های مهم اتمیک محسوب میشود و نام این کیف پول از همین ویژگی گرفته شده است.

اگر این ویژگی بتواند بیشتر پیشرفت کند، میتواند تحول بزرگی در بازار ارزهای دیجیتال باشد. در واقع استفاده از این قابلیتِ غیرمتمرکز باعث میشود که دیگر نیازی به استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال برای مبادله‌ی کوین‌ها و توکن‌های مختلف نباشد.

این ویژگی مشکل متمرکز بودن و ناامن بودن برخی صرافی ها را حل میکند. اگر این ویژگی توسعه‌ی بیشتری پیدا کند، به معنی پایان صرافی‌های متمرکز خواهد بود.

همچنین اتمیک رابط کاربر ساده‌ای دارد و مانند کیف پول‌های کوینومی و اکسودوس کاربرپسند است.

Rate this post