رئیس جمهور السالوادور در تلاش است بیت کوین را قانونی کند

رئیس جمهور السالوادور بیت کوین را قانونی اعلام خواهد کرد
5/5 - (1 امتیاز)

رئیس جمهور السالوادور لایحه استفاده از بیت کوین به عنوان یک پول رایج را به کنگره این کشور ارائه کرد. در صورت تصویب کنگره، السالوادور، اولین کشوری خواهد بود که این رمز ارز را به عنوان یک وجه معتبر و قانونی معرفی می کند. اگرچه جمعیت این کشور کمتر از 10 میلیون نفر است. اما جامعه رمزنگاری، این اتفاق را یک پیروزی بزرگ در خصوص قانونی شدن استفاده از دارایی های دیجیتال می داند.

در کنفرانس بیت کوین 2021 در میامی، ناییب بوکله، رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که قصد دارد بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی در کشورش به رسمیت بشناسد. وی تاکید کرد که هفته آینده لایحه‌ای را در این خصوص به کنگره ارسال خواهد کرد. با توجه به اینکه وی از حمایت اکثر اعضای کنگره برخوردار است، کارشناسان سیاسی انتظار دارند که پیشنهاد وی به طور جدی بررسی شود.

جامعه بیت کوین با جشن گرفتن این بیانیه، از آن به عنوان یک رویداد اجتناب ناپذیر یاد کرد.

نایب بوکله در توییتی اعلام کرد: “ارزش بازار بیت کوین 680 میلیارد دلار است. اگر 1% از آن در السالوادور سرمایه گذاری شود، تولید ناخالص داخلی ما 25% افزایش مییابد. از طرفی دیگر، بیت کوین دارای 10 میلیون کاربر بالقوه جدید است. و سریع ترین راه برای انتقال 6 میلیارد دلار در سال از طریق حواله ها در اختیار دارد. علاوه بر این، مقدار زیادی از این مبلغ به علت وجود واسطه ها در حال از دست رفتن است.”

همچنین این رئیس جمهور تاکید کرد که دولت برای ایجاد زیرساخت های استفاده از بیت کوین با شرکت کیف پول دیجیتال Strike، همکاری خواهد کرد. از آنجایی که حدود 70% از مردم این کشور آمریکایی فاقد حساب بانکی هستند. بیت کوین نقش مهمی را در جهت کمک به ذخیره دارایی ها ایفا خواهد کرد. علاوه بر این، حدود 20% از درآمد ناخالص داخلی این کشور توسط پول ها و حواله های ارسالی مهاجران تامین می شود. به همین دلیل، بیت کوین، نقشی مهم در جهت انتقال سریع، شفاف و ایمن دارایی ها ایفا خواهد کرد.

جک مالر، بنیانگذار شرکت Strike، توضیح داد که، السالوادور به عنوان یک کشور در حال توسعه، با نگه داشتن بیت کوین می تواند تورم را مهار کند.

رئیس جمهور بوکله، با پیوستن به جنبش «چشم لیزری»در توییتر، اشتیاق خود نسبت به بیت کوین را اعلام نمود و عکس پروفایل خود در توییتر را جهت حمایت از این جنبش با عکسی با چشمان لیزری جایگزین کرد. که با استقبال پرشور جامعه بیت کوین روبرو شد.

حمایت رئیس جمهور السالوادور از جنبش چشم لیزری

جنبش چشم لیزری. پس از عبور قیمت بیت کوین از 60،000دلار ایجاد شد که هدف آن. خرید و نگهداری این رمز ارز تا زمان 100.000 دلاری شدن است.

السالوادور، اقتصاد بزرگی نیست، اما این به عنوان گامی مهم در مسیر درست اقتصادهای جهانی تلقی می شود.

همچنین، کل جامعه بیت کوین، حمایت خود را از این تصمیم اعلام کرده کرده و رهبران بازار نیز پیشنهاد حمایت از این کشور را داده‌اند.

آدام بک، مدیرعامل Blockstram، خاطرنشان کرد. که پیشرفت اخیر اجتناب ناپذیر بود. و تاکید کرد که آماده ارائه فناوری هایی مانند زیر ساخت های ماهواره‌ای به این کشور می باشد.

در صورت تصویب این لایحه، انتظار می رود که شرکت ها و موسسات فعال در صنعت رمزنگاری با هدف ارائه آموزش های مختلف در خصوص آزادی مالی و نقش بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده به مردم السالوادور فعالیت و از اقتصاد رو به رشد این کشور حمایت کنند.
5/5 - (1 امتیاز)