مایکروسافت از بیت کوین جهت ایجاد اینترنت غیرمتمرکز استفاده می کند

ایجاد اینترنت غیرمتمرکز توسط مایکروسافت
5/5 - (1 امتیاز)
گذشته از نظارت همه جانبه دولت و نقض امنیت، در عصر حاضر، ابر شرکت های اینترنتی دارای کنترلی کامل بر روی پروفایل ها، اعتبارات و داده های آنلاین کاربران هستند، اما شرکت مایکروسافت بر خلاف این روند، در حال ساخت یک فناوری است که به افراد حق مالکیت بیشتری نسبت به هویت مجازیشان می دهد.

هدف پروژه ION، ساخت شناسه های غیرمتمرکز یا Decentralized Identifiers(DID) است که می تواند به عنوان نقطه قوتی جهت فعالیت های ما در سراسر اینترنت باشد. اگر هدف بیت کوین، از بین بردن قدرت موسسات متمرکز بر پول است، ION قصد دارد همان کار را با هویت های آنلاین انجام دهد.

مایکروسافت معتقد است که هر شخص در محیط اینترنت به یک هویت دیجیتالی غیر متمرکز و دارای مالکیت و کنترل خود احتیاج دارد که توسط شناسه های شخصی پشتیبانی شود و تعاملات امن و حفظ حریم خصوصی را امکان پذیر  کند. این هویت شخصی باید به صورت یکپارچه در زندگی آنها ادغام شده و آن را در مرکز هرکاری که در دنیای دیجیتال انجام می دهند قرار دهد.

شرکت مایکروسافت با توسعه Identity Hubs به پیشبرد این چشم انداز کمک کرده است.

Identity Hubs، اطلاعات را به صورت امن و رمزگذاری شده ذخیره می کنند و برای تقویت شناسه های خود به سیستم های غیر متمرکز (بلاکچین ها و دفترهای توزیع شده) وابسته است.

ION بر اساس مجموعه جدیدی از استانداردهای باز که شرکت مایکروسافت با همکاری بسیاری از شرکای خود در بنیاد هویت غیر متمرکز توسعه داده است، بر روی بلاکچین بیت کوین اجرا می شود. این روش، توان سیستم های DID را برای دستیابی به ده ها هزار عملیات در ثانیه بسیار بهبود می بخشد.

انتظارمی رود پذیرش بلاکچین بیت کوین برای این پروتکل تاثیر گسترده‌ای بر میزان محبوبیت و کاربرد این صنعت داشته باشد.

microsoft ion

جهت خرید و فروش انواع رمز ارز ها و ارز های مجازی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)