دیمون، مدیرعامل بانک JPMorgan: از ارزهای رمزپایه دور بمانید

نظر مدیرعامل بانک JPMorgan
5/5 - (1 امتیاز)
جیمی دیمون، مدیر عامل بانک JPMorgan Chase، توصیه های شخصی خود را در مورد سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین در اختیار سرمایه گذاران این بازار قرار داد. وی به مردم توصیه کرد که از ارزهای رمزپایه دوری کنند. با این حال، بانک وی(JPMorgan)، به دلیل تقاضای مشتریان جهت پشتیبانی از این کلاس دارایی. این بازار را ترک نخواهد کرد.

جیمی دیمون که مدیرعامل بزرگترین بانک در ایالات متحده می باشد. روز پنجشنبه در کنگره، اظهارات خود در مورد ارزهای رمزپایه را به کمیته خدمات مالی ارائه داد. وی ضمن اعتراف به علاقه مشتریان این بانک جهت سرمایه گذاری در بیت کوین گفت: توصیه شخصی من به مردم این است که از بازار ارزهای رمزنگاری شده دوری کنند. این بدان معنا نیست که مشتریان، آنها را نمی خواهند. این به چگونگی راه اندازی مشاغل بر میگردد. همچنین، وی گفت، من مواد مخدر مصرف نمی کنم اما اگر آن را در کشور قانونی کنید، نمی توانم مردم را از ذخیره و سرمایه گذاری در آن منصرف کنم.

مدیر عامل JPMorgan. ادامه داد: “ما باید آنها را به گونه‌ای در دسترس قرار دهیم تا مردم بتوانند به روشی مطمئن این ارزها را خریداری کنند، به فروش برسانند و در اظهارنامه مالیاتی خود آنها را عنوان کنند. اما خریداران مواظب باشند که دیدگاه من نسبت به ارزهای رمزنگاری شده به هیج وجه شبیه به ارزهای فیات یا طلا نیست.”

وی تصریح کرد که اظهارات وی فقط به ارزهای رمزنگاری شده مربوط می شود و بلاکچین و ارزهای با ثباتی که توسط دارایی های با ارزش پشتیبانی می شوند از این قاعده مستثنی می باشند.

همچنین، دیمون در ادامه تاکید کرد که نظرات شخصی وی، تاثیری بر خدمات مالی که شرکت JPMorgan Chase به مشتریان خود ارائه می دهد، ندارد.

دیمون. هفته گذشته در جلسه سالانه با سهامداران JPMorgan Chase. گفت: ” بسیاری از مشتریانمان می پرسند که آیا می توانیم به آنها در خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده کمک کنیم؟، وی در جواب گفت. در همین زمانی که ما در حال صحبت کردن هستیم. در حال سرمایه گذاری بر روی ارزهای رمزنگاری شده نیز می باشیم.”

همچنین. این مدیر اجرایی در جریان شهادت خود در کنگره گفت: ” علیرغم نظر شخصی من در مورد این بازار. من به مردم نمی گویم که پول خود را چگونه خرج کنند.”

دیمون در اظهارات خود در کنگره گفت که کلاس دارایی های رمزنگاری می تواند از مقررات بیشتری بهره مند شود. و مجدداً نظر خود درمورد اینکه ارزهای رمزپایه مباحث جدیدی هستند که باید سریعاً با آنها برخورد شود را تکرار کرد. 

جیمی دیمون مدت هاست که به بیت کوین شک دارد. او در سپتامبر 2017، ارزهای رمزنگاری شده را کلاهبرداری خواند. اکنون بانک JPMorgan. با آرامی در حال ورود به این فضا است. در ماه مارس، این بانک یک محصول سرمایه گذاری رمزنگاری شده‌ای را معرفی کرد. که سهام شرکت های عمومی را نسبت به تغییرات بیت کوین ردیابی می کند. همچنین، گزارش شده است که این بانک در تلاش است تا مشتریان بتوانند به سرمایه گذاری در بیت کوین دسترسی داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)