نحوه انتقال توکن / دارایی رمزنگاری از یک شبکه به شبکه‌ای دیگر

نحوه انتقال توکن بین شبکه های مختلف
5/5 - (2 امتیاز)

یک شبکه بلاکچین، زیر ساختی است که خدمات قراردادها و دفتر کل را به سایر برنامه های کاربردی ایجاد شده بر روی آن ارائه می دهد. به عنوان مثال، اتریوم یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز است که از توکن اتر پشتیبانی می کند. این شبکه به کاربران امکان می دهد تا مبادلات را انجام داده و از دارایی های خود بهره ببرند. چندین شبکه دیگر مانند، Binance Smart Chain, Heco Chain, Casper, Polygon, xDAI, Avalanche, Fantom نیز بوجود آمده‌اند که هرکدام از آنها هوشمند مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند.

چگونه می توان توکن ها را از یک شبکه به یک شبکه دیگر منتقل کرد؟

شما می توانید این کار را توسط صرافی ها یا واسطه هایی که به این منظور در شبکه وجود دارند انجام دهید. همچنین، می میتوان در برخی از بلاکچین های معروف مانند، Binance Smart Chain, Heco, Polygon/Matic به صورت مستقیم اقدام به انتقال دارایی های دیجیتال از صرافی هایی مانند MXC, Huobi,Binance نمود. ساده ترین و ارزان ترین راه برای انتقال توکن های خود از یک شبکه/ زنجیره به شبکه دیگر نیز از طریق صرافی های فوق می باشد.

در ادامه برخی از صرافی هایی که با استفاده از آنها می توانید توکن های خود را از یک شبکه به شبکه دیگر انتقال دهید را بررسی خواهیم کرد.

Binance- این صرافی از شبکه های Tron Network، Binance Smart Chain و Ethereum پشتیبانی می کند. بنابراین اگر شما در شبکه Binance Smart Chain خود تتر(USDT) دارید می توانید همان مقدار را در Ethereum یا Tron Chain/ Network برداشت کنید.

Houbi Global- از Ethereum، HECO و Tron پشتیبانی می کند و می تواند تتر (USDT) شما را به هر یک از شبکه های مذکور منتقل کند. هزینه و کارمزدها به صورت روزانه با توجه به بارهای شبکه به روز می شود، به همین دلیل، بسیار کارآمد و ارزان است.

Hotbit- از Ethereum، HECO، Tron و BSC پشتیبانی می کند. اما هزینه و کارمزد های کمی بیشتر از پلت فرم های متمرکز می باشد.

MXC و Gateio- از Tron، Ethereum، Solana، EOS، Heco، BSC، MATIC پشتیبانی می کنند. این دو صرافی در حال حاضر بیشترین میزان شبکه های پشتیبانی شده را به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین،شما به سادگی می توانید میتوانید تتر(USDT) خود را به یکی از این دو صرافی واریز کرده و آن را به هریک از شبکه های ذکر شده انتقال دهید.

چطور می توان یک توکن را با استفاده از واسطه در شبکه منتقل کرد؟

واسطه ها، ابزارهایی در صرافی های غیرمتمرکز هستند که برای تبدیل توکن در یک شبکه به شبکه دیگر استفاده می شوند. به عنوان مثال Https://wallet.matic.network یک ابزار رسمی غیرمتمرکز برای انتقال توکن ها از شبکه اتریوم به Polygon / Matic Network و بالعکس است.

در حال حاضر ده ها شبکه بلاکچینی مختلف وجود دارد که به صورت روزانه نیز در حال افزایش هستند. این شبکه های جدید با برطرف کردن معایب شبکه های قبل از خود، دارای امنیت، ثبات و استحکام بیشتری هستند. با استفاده از واسطه های غیرمتمرکز این شبکه های بلاکچینی می توانید یک توکن یا دارایی رمزنگاری شده را به شبکه‌ای دیگر انتقال دهید.

5/5 - (2 امتیاز)