اتریوم در آینده‌ای نزدیک جای بیت کوین را خواهد گرفت

اتریوم در آینده‌ای نزدیک جای بیت کوین را خواهد گرفت
بر اساس گزارش لو رفته بانک گلدمن ساکس، اتریوم که بر طبق حجم بازار رمزنگاری، دومین رمزارز بزرگ می باشد. آماده است تا رتبه اول که در حال حاضر در اختیار بیت کوین است را از آن خود کند.

در این گزارش، بانک آمریکایی گلدمن ساکس، به اتریوم لقب آمازون اطلاعات را داده است. و پیش بینی می کند که ارزش آن تا زمان تسلط بر بیت کوین و کل بازار رمزنگاری همچنان افزایش خواهد یافت.

این گزارش که با عنوان «رمزنگاری: یک کلاس دارایی جدید؟» اولین بار توسط سانتیاگو روئل سانتوس. یکی از شرکای عمومی ParaFi Capital، در توییتر به اشتراک گذاشته شد.

طبق تحقیقات بخش Global Macro Research گلدمن ساکس قوی ترین دلیل برتری و ارزش بیت کوین در حال حاضر، کمبود آن است.

 با محدودیت عرضه و تقاضای زیاد، بیت کوین همچنان محبوب ترین ارز دیجیتال جهت ذخیره ارزش دارایی ها می باشد.

از طرفی دیگر، اتریوم با گسترش قابلیت ها و امکانات خود، در حال ایجاد بزرگترین اکوسیستم در جامعه رمزنگاری می باشد.

با توجه به این گزارش. اتریوم، راهی برای ایجاد برنامه های جدید به توسعه دهندگان ارائه می دهد. همچنین اکثر برنامه های غیرمتمرکز(DApps) بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده‌اند. در این گزارش آمده است:« تعداد بیشتر معاملات در پلتفرم‌ اتریوم در مقابل بیت کوین، نشان دهنده ای تسلط است.»

به همین ترتیب، رشد سریع توکن های غیر مثلی(NFT) نیز به میزان گسترده‌ای به توسعه و گسترش شبکه اتریوم کمک کرده است.

با توجه به اهمیت کاربردهای واقعی در تعیین ارزش دارایی ها، اتر شانس زیادی برای سبقت گرفتن از بیت کوین به عنوان دارایی با ارزش غالب را دارد.

مسائل مربوط به مقیاس پذیری و هزینه های معامله بالا توسط اتریوم 2.0 برطرف می شود.

قبل از لو رفتن این گزارش، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بارها اعلام کرده بودند که احتمال دارد اتریوم‌در آینده بیت کوین را شکست دهد.

با این حال، بسیاری نگران مسائل فعلی شبکه Ethereum، مانند مقیاس پذیری و هزینه های بالای معامله هستند. اما انتظار می رود راه اندازی اتریوم 2.0، راه حل پایداری برای مشکلات شبکه باشد.