دونالد ترامپ دوباره بیت کوین را یک کلاهبرداری خواند

دونالد ترامپ از بیت کوین متنفر است
5/5 - (1 امتیاز)
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، بار دیگر تردید خود را در مورد بیت کوین ابراز کرده است. وی بار دیگر تاکید کرد که به دلیل تهدیدی که این رمز ارز بر علیه دلار آمریکا ایجاد میکند، طرفدار آن نیست.

ترامپ در مصاحبه دیروز خود با شبکه فاکس تی وی، بیت کوین را کلاهبرداری خواند. زیرا دوست ندارد که بزرگ ترین و محبوب ترین ارز رمزپایه در رقابت با دلار آمریکا باشد.

وی اعلام کرد: ” به نظر می رسد بیت کوین کلاهبرداری است… من آن را دوست ندارم زیرا ارز دیگری است که با دلار رقابت می کند. اساساً این یک ارز در حال رقابت با دلار است. من می خواهم دلار، برترین واحد پولی دنیا باشد. این چیزی است که همیشه گفته‌ام.”

این اولین باری نیست که دونالد ترامپ به صراحت اعلام می کند که از بیت کوین متنفر است. او همیشه باور داشته که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه نباید به عنوان پول در نظر گرفته شوند.

در سال 2019، زمانی که هنوز رئیس جمهور بود. گفته بود که بیت کوین بسیار بی ثبات و پرنوسان است که ارزش خاصی ندارد.

همچنین در سال 2019، ابراز تنفر دونالد ترامپ نسبت به بیت کوین منجر به افزایش قیمت این ارز رمزپایه شد.

به دنبال توییت ترامپ، تمام بازارهای بزرگ ارزهای رمزپایه، یک روند صعودی را تجربه کردند. و بیت کوین پس از یک رکود قابل توجه، در طی سه ساعت بیش از  400 دلار رشد کرد. در آن زمان بیشترین رشد قیمت را کاردانو، استلار و بایننس کوین به خود اختصاص دادند و در 24 ساعت به ترتیب رشدی 8.1، 4.7 و 8.3 درصدی را تجربه کردند.

علاوه بر این ، براساس آمار گوگل ترندز، جستجوها برای واژه بیت کوین در ایالات متحده نیز، به طور قابل توجهی از 40 به 100 درصد افزایش یافت.

علی رغم نظر منفی ترامپ در مورد ارزهای رمزپایه، احساس غالب در جامعه رمزنگاری این بود که سخنان وی در واقع خبر خوبی بود.

در واقع، دونالد ترامپ به صورت ناآگاهانه باعث محبوبیت بیشتر بیت کوین در آن زمان شد زیرا از میان حدود 62 میلیون دنبال کننده، توییت وی را 12،300 نفر بازتوییت کردند، 41،000 نفر پسندیدند و 12،600 نفر نیز نظرات خود را در زیر توییت بیان کردند.

5/5 - (1 امتیاز)