افزایش محبوبیت بیت کوین بر علیه آن کار خواهد کرد

افزایش محبوبیت بیت کوین
5/5 - (1 امتیاز)
رئیس بانک مرکزی سوئد خواستار تنظیم مقرراتی جهت نظارت بر ارزهای رمزپایه است.

استفان اینکوز، رئیس بانک مرکزی سوئد گفته است. که افزایش محبوبیت بیت کوین فقط منجر به وضع مقررات بیشتر برای نظارت بر ارزهای مجازی خواهد شد.

گزارش شده که افزایش محبوبیت بیت کوین باعث حساس تر شدن مقامات پولی بین المللی شده است.

رئیس بانک riks گفت. محبوبیت روزافزون دارایی های دیجیتال باعث افزایش حساسیت نهادهای نظارتی. مسئولین بانک های مرکزی و قانون گذاران در سراسر جهان می شود.

وی گفت: “وقتی چیزی به اندازه کافی رشد و گسترش پیدا می کند، مسائلی مانند منافع مصرف کنندگان و پولشویی مطرح می شود. بنابراین دلیل خوب و موجهی وجود دارد که باور کنیم که قوانین و مقرراتی در این خصوص وضع خواهد شد.”

وی با تاکید بر اینکه ممکن است پولشویی بزرگترین مشکل در این زمینه باشد. اضافه کرد، قانون گذاران باید هنگام بررسی این موضوع به آن توجهی ویژه داشته باشند و به لزوم هماهنگی بین المللی میان قانون گذاران در سراسر جهان اشاره کرد.

پیش از اظهارات رئیس بانک مرکزی سوئد مبنی بر تاثیر افزایش محبوبیت بیت کوین بر تنظیم مقررات، نهاد های نظارتی در مورد چگونگی کنترل این انقلاب مالی(رمزنگاری) صحبت کرده‌اند.

Randal Quarles. معاون نظارت فدرال رزرو ایالات متحده نیز با ابراز نگرانی در خصوص ناکافی بودن مقررات نظارتی فعلی بر صنعت رمزنگاری ، تاکید کرد. که دولت فدرال باید با بررسی دقیق و همه جانبه این مسئله، بهترین راه حل را پیدا کند.

به همین ترتیب، Lindsa Lindhagen. وزیر بازارهای مالی سوئد نیز اعلام کرد که دولت فبلاً درگیر بررسی و تقویت استانداردهای نظارتی برای مبادلات ارزهای رمزپایه است. وی گفت رویکردهای مختلف نظارتی بر صنعت رمزنگاری همچنان مسئله ای است که نیاز به بررسی و پیشرفت بیشتری در سطح بین المللی دارد.

در همین حال، اتحادیه اروپا متعهد شده است. که تا سال 2024 یک چارچوب قانونی و نظارتی جامع را فراهم کند. که امکان جذب فناوری دفتر توزیع شده(DLT) و دارایی های رمزنگاری شده در بخش مالی را ارائه میدهد.

5/5 - (1 امتیاز)