دلار آمریکا همچنان به عنوان یک ارز قانونی در السالوادور باقی خواهد ماند

موضع السالوادور در مقابل دلار
3.4/5 - (5 امتیاز)
براساس گفته وزیر تجارت و سرمایه گذاری السالوادور، دلار آمریکا همچنان ارزی قانونی در این کشور خواهد بود.

میگل کتان، وزیر بازرگانی و سرمایه گذاری السالوادور، دیروز به خبرگزاری محلی ال موندو اعلام کرد، دلار آمریکا به عنوان یک ارز قانونی در السالوادور باقی خواهد ماند.

همچنین، کتان اضافه کرد که فعالیت بیت کوین در این کشور با نرخ ارز دلار مرتبط خواهد بود.

این بیانیه بلافاصله پس از اعلام رئیس جمهور السالوادور. نایب بوکله، مبنی بر قانونی شدن بیت کوین، اعلام شد. بوکله، قصد خود را در کنفرانس امسال بیت کوین در میامی بیان کرد.

وی گفت که طی چند روز آینده، لایحه‌ای را به کنگره ارسال می کند که روند شناسایی بیت کوین را به عنوان ارزی قانونی آغاز می کند و ادعا کرد که این امر به افراد خارج از این کشور جهت ارسال حواله برای خانواده خود کمک می کند.

*در کنفرانس بیت کوین 2021 در میامی. ناییب بوکله، رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که قصد دارد بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی در کشورش به رسمیت بشناسد

جنجال در السالوادور

حامیان بیت کوین، با قدردانی از تصمیم بوکله، این اقدام را لحظه‌ای تاریخی در خصوص تلاش جهت قانونی شدن بیت کوین نامیدند.

جک مالرز، طرفدار مشهور بیت کوین و بنیانگذار برنامه Strike، پیش از اعلامیه بوکله در کنفرانس بیت کوین در میامی، در توییتر نوشت:

” امروز، تغییرات جهان به سمت بهتر شدن است. امروز بشریت در القای آزادی، فراگیری مالی و بسیاری موارد دیگر، جهشی رو به جلو دارد”

با این وجود السالوادور یک کشور نمونه در القای آزادی انسان ها و فراگیری مالی نیست.

بر اساس شاخص دموکراسی که توسط مجله اکونومیست در سال 2020 منتشر شد. السالوادور یک کشور دموکراتیک نبود، بلکه یک رژیم ترکیبی بود. که یک پله بالاتر از کشورهای کاملاً استبدادی است. اما پایین تر از کشورهایی است که دارای دموکراسی ناقص هستند و راه بسیار زیادی جهت رسیدن به دموکراسی کامل در پیش دارد.

اکونومیست، این کشور آمریکای جنوبی را در کنار کشورهایی مانند اوکراین، سیرالئون و بنگلادش گروه بندی کرده است.

3.4/5 - (5 امتیاز)